O czym opowiada książka?

Książka Miraculum Biedronka i Czarny Kot opowiadają o Marinette4, która całkiem przypadkiem zostaje Biedronką – superbohaterką. Dziewczyna po uszy jest zakochana w swoim kumplu Adrenie. Nie wie zupełnie, że on z kolei jest drugim z superbohaterów. Chodzi o Czarnego Kota. Stawić muszą wspólnie czoło Władcy Ciemn, który planuje przejąć władzę nad miastem jakim jest Paryż. Ulubioną postacią dziewczynek jest zdecydowanie Biedronka. Postać ta jest niesamowicie sprytna, inteligentna, ale również zakręcona, roztrzepana, a nawet lekko wredna. Jak każdy z nas ma swoje zalety oraz wady. Drugi główny bohater to ulubieniec chłopców. Chodzi o Adrien Agreste. Adrien jest nieśmiały, spokojny oraz wycofany. Do tego jest niezmiernie popularny. Czarny Kot jest istnym przykładem dzika. Jest radosny, pełen życia oraz również jest podrywaczem.

Wspomnijmy o złoczyńcach

Nie możemy zapomnieć o złoczyńcach. Chodzi o Władcy Ciemn. Bohater ten zajmuje się opętaniem ludzi o zamianą ich dokładnie w superzłoczyńców. Jest to bardzo interesujący wątek. Wspomnijmy o zaletach tejże książki dla wszystkich osób, które chcą pozycję tą kupić swojemu dziecku. Na pewno zaletą tejże książki jest kreacja samych charakterów postaci. Zdecydowanie tutaj nie mamy bohaterów płaskich czy też nieważnych. Każdy ma swoją jakąś historię oraz opowieść. To jest naprawdę piękne. Z jednej strony widzimy, że wydarzenia przedstawione są przerysowane, ale czytając niektóre wątki dochodzimy do wniosku, że gdzieś już je widzieliśmy.

Kolejne zalety książki

Jeśli chodzi o książki skierowane dla dzieci, to zaletą jest raczej cieńsza objętość. „Grube cegły” w czytaniu dzieciom się nie sprawdzają. Książka Miraculum Biedronka i Czarny Kot dostępna jest w kilku wydaniach, które przedstawiają kolejne opowieści głównych bohaterów. Kolejna zaleta książki, to fakt, że jest naprawdę bardzo bogato ilustrowana. Książka zawiera prawdziwe opowieści o przygodach Czarnego Kota oraz Biedronki. Wszelkie historie są pełne zwrotów akcji. Każdy czytelnik (czy to starszy czy też młodszy) przeniesie się w bajkowy jak i także w magiczny świat. Takowe przeniesienie się z realnego świata do tego bardziej kolorowego jest niesamowitą przygodą. Nie można jednocześnie stwierdzić dla dzieci, w którym wieku książka ta jest odpowiednia. Wszystko jest zależne od konkretnego dziecka. Jedno dziecko dorasta zdecydowanie szybciej, a inne nieco wolniej. Jako rodzice oczywiście wiemy najlepiej. Co do tego nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości. Jedno jest pewne warto sięgnąć po tą książkę.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *