Kim są bohaterowie „My Little Pony”?

Seria wspaniałych opowieści o grupie prawdziwych kucykowych przyjaciół. Historia ma miejsce w fantastycznej krainie, Equesterii, którą włada księżniczka Celestia wraz z siostrą Luną. Głównymi bohaterami sagi książek jest Twilight Sparkle, młoda jednorożczyni oraz jej asystent, mały uroczy, ale zadziorny smok Sparkle. Oni lub ich przyjaciele:  Rainbow Dash, Rarita, Fluttershy, Pinkie Pie i Applejack każdego dnia przeżywają nowe cudowne, groźne ale i pouczające przygody.

Zarys fabuły

Twilight Sparkle ma wyjątkowe umiejętności do uprawiania magii. Jej nauczycielką jest sama księżniczka Celestia. Gdy Twilight Sparkle opanowuje podstawowe umiejętności magii, księżniczka Celestia daje jej kolejne zadanie. Poznać najsilniejszy rodzaj magii- przyjaźń. Jednorożec zostaje wysłany przez księżniczkę do urokliwego miejsca zwanego Ponyville. Twilight musi poszukać tam prawdziwych przyjaciół i uczyć się na tyle, by potrafiła przynajmniej raz w tygodniu spisać raport, na temat nowych doświadczeń. Czasem kucyk musi poradzić sobie z prawdziwymi siłami ciemności. Twilight walczy, korzystając nie tylko z magii siły przyjaźni oraz własnej wiedzy, ale też z Klejnotów Harmonii. Oczywiście jednorożec nigdy nie jest pozostawiony w swych działaniach sam. Pomagają mu jej najlepsze przyjaciółki. Bohaterka w miarę rozwoju akcji, dzięki swoim wybitnym zasługom, przechodzi przemianę i staje się prawdziwą księżniczką, natomiast jej wierny asystent, smok Sparkle, dzięki „efektowi wylinki” zyskuje wspaniałe skrzydła. Twilight Sparkle chcąc podzielić się swoimi umiejętnościami, zakłada szkołę przyjaźni. Czasem siły ciemności jednoczą się, by pokonać świat cudownych kucyków, lecz dobro zawsze wygrywa z nikczemnym złem. Ta szóstka kucyków Pony absolutnie zwojowała cały świat, nie tylko tych małych, ale i dużych dzieci.

Kim są cudowne Kucyki Pony?

Każdy z bohaterów ma barwną, nietuzinkową osobowość. Rainbow Dash to pegaz, który ma moc kontroli pogody nad Ponyville. Mimo że odrobinę arogancka i niezwykle pewna siebie, jest bardzo skora do pomocy. Z kolei Rarity to jednorożec o zamiłowaniu do mody. Ma swoje wady, czasem jest nieco próżna, ale nie wyklucza to jej wielkoduszności. Fluttershy to pegaz, który zajmuje się pomocą zwierzętom. Potrafi się naprawdę zdenerwować, lecz zazwyczaj jest bardzo nieśmiała i spokojna. Pinkie Pie to szalony kucyk, który organizuje imprezy w Ponyville. Natomiast Applejack to bardzo pracowity kucyk, który zajmuje się rodzinną farmą jabłek.

Dlaczego warto przeczytać „My Little Pony”?

Saga My Little Pony pozwala młodym czytelnikom odnaleźć swoje cechy w tym fantastycznym świecie i utożsamić się z wesołymi kucykami. Historie Kucyków pozwalają przezwyciężać czytelnikom lęki, a także mają duże wartości moralizatorskie. Każde opowiadanie kończy się wyraźnie zarysowaną puentą. Seria My Little Pony, bawi, wzrusza i uczy. Jest to niezbędnik każdego rodzica i rosnącego szkraba. Kucyki łączy magiczna, silna przyjaźń, dzięki której bohaterowie nie raz, nie dwa, przezwyciężają różnorodne, zaskakujące przeciwności losu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *